Donderdag 12 maart 2015
Kerkconcert
De vzw Laurentius nodigt alle muziekliefhebbers uit op een concert met werken van J.S. Bach en G.P. Telemann.
De kerkconcerten hebben gedurende decennia deel uitgemaakt van het culturele programma van onze gemeente en na een korte onderbreking zijn we intussen al aan de zesde editie van dit cultureel gebeuren toe. De vzw Laurentius zoekt in de eerste plaats naar artiesten met een uitzonderlijk palmares. Een van de doelstellingen is ook het aanbod gevarieerd te houden, zowel op vlak van componisten als van instrumenten.
Dit jaar inviteert de vzw Laurentius de vader van onze klassieke muziek, J.S. Bach en zijn tijdgenoot K.P. Telemann. Daarvoor werd een beroep gedaan op drie muzikanten van het ‘Bach Concentus’, onder leiding van Ewald Demeyere (klavecimbel). Hij volgde in 2002 Jos van Immerseel op als hoofddocent klavecimbel aan het Koninklijk Muziekconservatorium van Antwerpen en brengt samen met Caroline Bayet (viool) en Vinciane Baudhuin (hobo) een uitgelezen programma.
Het concert heeft plaats op donderdag 12 maart 2015, om 20.00 uur in de Sint-Laurentiuskerk, Kapelstraat in Hove. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar aan 15 EUR per kaart door overschrijving op rekening BE95 7310 0740 9458 van de vzw Laurentius, met vermelding van het aantal kaarten. Mecenaat : met een bijdrage van 50 EUR (zonder toegangskaarten) wordt je naam vermeld in de rubriek ‘mecenaat’ in de programmabrochure. Vanaf een storting van 100 EUR krijg je niet alleen een vermelding van je naam in de brochure, maar ontvang je ook twee toegangskaarten (zie rekeningnummer hierboven). Meer info bij Jacques Thiers, tel. 03 / 455 40 23, Dirk Sauer, tel. 03 / 455 43 95, Jean Schots, tel. 03 / 455 61 30 of Herman Janssens, tel . 03 / 455 40 53.
Zondag 15 maart 2015
Nationale Wandeldag KWB
Org. KWB Hove.
De Nationale Wandeldag 2015 gaat door op zondag 15 maart 2015 in Engsbergen in de provincie Limburg. Engsbergen ligt net op het ‘drie-provinciën-punt’. Het belooft een prachtig parcours te worden met interessante tussenstops en bezienswaardigheden. Kom mee wandelen in de uitgestrekte Limburgse velden. Meer info : www.kwb.be/hove of neem een kijkje op www.kwb.be/nationalewandeldag.
Maandag 16 maart 2015
Fietsen (bij gunstige weersomstandigheden)
Org.: OKRA Hove. 13.30u. D.C. “Ten Hove”, René Verbeecklaan 3 Hove
Meer info tel. 03 455 35 68.
Dinsdag 17 maart 2015
Curvebal
Org. OKRA, 14.00 – 16.00u. Danszaal Sportpark, Paul van Ostaijenlaan 2 Hove.
Meer info op tel. 03 / 455 35 68
Vrijdag 20 maart 2015
Applausactie Fietsersbond
Na het succes van vorig jaar organiseert de Fietsersbond ook dit jaar weer een applausactie. Op vrijdag 20 maart worden ter hoogte van het Kostershuisje alle fietsers op weg naar school, het werk,… vergast op een warm aanmoedigingsapplaus. Zin en tijd om deel te nemen ? Dat kan van 7.30 tot 8.30 uur. Je hebt alleen een paar handen nodig om te applaudisseren en heel veel enthousiasme, vooral bij slecht weer.
Bloemschikken
Samen bloemschikken, niets fijner dan dat. Het kan in het dienstencentrum op vrijdag 20 maart. Start om 14 uur. Begeleiding: Barbara. Inschrijven verplicht ten laatste op 16 maart in Dienstencentrum Ten Hove, tel. 03 / 454 08 37 of e-mail: dienstencentrum@ocmwhove.be. Het materiaal wordt er ter beschikking gesteld. Zelf meebrengen : scherp mesje en snoeischaar. Wat je verder nog nodig hebt, verneem je wanneer je het voorschot komt betalen. Kostprijs : 10 EUR voorschot, op voorhand te betalen. Afhankelijk van de dagprijs van de bloemen zal er de dag zelf afgerekend worden.
Meer info op tel. 03 / 454 08 37.
Wereldwaterdag
22 maart werd door de Verenigde Naties uitgeroepen tot Wereldwaterdag. Op deze datum wordt aandacht gegeven aan de mondiale waterproblematiek.
Miljoenen mensen moeten dagelijks gemiddeld zes kilometer stappen, gewoon om water te halen voor hun basisvoorzieningen. Heel vaak zijn het kinderen (en vaak overwegend meisjes) die moeten stappen. Hierdoor kunnen ze niet naar school.
Waterwandeling
Tijdens de Waterwandeling op vrijdag 20 maart komen de Hovsese leerlingen in actie en laten ze hun stem horen. Ze stappen solidair mee met de waterdragers in het Zuiden en roepen politici op om hun verantwoordelijkheid te nemen.
Begeleide wandelingen
Op zondag 22 maart organiseert Natuurpunt Zuidrand twee begeleide wandelingen rond het thema water. De eerste start aan het gemeentehuis in Hove om 10.30 uur. De tweede wandeling gaat door in het gebied Groen Neerland in Wilrijk en start om 14 uur. De plaats van afspraak daar is het Natuurpuntschuurtje in de Kleine Doornstraat. Je kan deelnemen aan één of twee excursies. Je picknick kan je nuttigen in Groen Neerland. Beide wandelingen zijn erg kindvriendelijk.
Ten slotte zullen de leerlingen van de Hovese scholen in de week van 20 maart wateronderzoek doen in de poelen in het gemeentepark.