Vieringen rond “11 november” in onze regio

EdegemZondag 11 november, 13.30u. tot 18.00u.

Tentoonstelling ‘Kleine mensen in de Grote Oorlog’. Zwaluwnest, Drie Eikenstraat 16, Edegem. Gratis toegang. Info bij dirk.vergauwen@yucom.be .


Kontich-WaarloosZondag 11 november, 10.00u.

Plechtige herdenking van de Wapenstilstand van 100 jaar geleden.

10.00u. : eucharistieviering. Daarna optocht naar het Vredesmonument in het gemeentepark.

11.00u. : aanvang plechtigheid aan het monument. Dodenappel, eerbetoon met vlaggengroet aan de oorlogsslachtoffers van de beide Wereldoorlogen in onze gemeente en bij uitbreiding aan alle burgers en militairen die sindsdien omkwamen in alle gewapende conflicten wereldwijd. Optocht doorheen Kontich naar de begraafplaats aan de Duffelsesteenweg met aan het monument van de omgekomen burgers en militairen, eerbetoon en vlaggengroet. Op de terugweg een bezoek aan het perk met de graven van de burgers van Kontich, omgekomen tijdens het bombardement van Mortsel op 5 april 1943. Met eerbetoon en vlaggengroet.

Zoals elk jaar prijsuitreiking aan de leerlingen van de 6de leerjaren van de deelnemende basisscholen in onze gemeente, die een bekroonde tekening maakten in verband met de thematiek rond oorlog en vrede. Aansluitend receptie.

Meer info bij Marc Vincké :  marc_vincke@telenet.be .