HOVE

Op het vragenhalfuurtje van de laatste Hovese gemeenteraad van september jl. kwam er een delegatie van inwoners van de Leon Dumortierstraat pleiten voor meer verkeersveiligheid.

Mevrouw Isabelle Pintelon nam het woord : “De intensiteit van de verkeersdrukte is wat aan het afnemen, maar alles dendert nog door onze straat, zeker tussen de Molenstraat en de Geelhandlaan. Het is een zone 30 en een fietsstraat. De verkeersbordjes hebben geen invloed op het gedrag van de automobilisten. ’s Morgens rijden vele fietsers door onze straat naar de scholen in de buurt, dit geeft permanent gevaarlijke verkeerssituaties. Er is veel geluidsoverlast door de betonnen klinkers. De gemeente heeft reeds vele inspanningen gedaan o.a. in de Leliestraat door de betonnen klinkers te verwijderen. We schreven hierover een brief aan het gemeentebestuur en lieten hem tekenen door alle buren. We willen de mogelijkheden bekijken van een heraanleg van de Leon Dumortierstraat.”

De pas nieuw geïnstalleerde schepen voor openbare werken Lenn De Cleene (N-VA) antwoordde : “dit is vandaag mijn eerste werkdag. Ik ben mij volledig bewust van deze problematiek om de 30 km/u te handhaven. Volgende week zal men geschrankte parkeervakken spuiten op de weg. In het college van burgemeester en schepenen werken we verder aan deze problematiek. Ik blijf daarvoor in nauw contact met de betrokken bewoners”.

Veel verkeersproblemen in Hove

Wegenwerken (zelfs beperkte) kosten wel wat geld. In Hove zijn er nog soortgelijke problemen. De financiële middelen zijn beperkt. Een kwestie van prioriteiten stellen … Hoop doet leven.

Foto’s © Gazet van Hove.